O autorze
Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Od 1999 roku angażuje się w działania na rzecz praw człowieka. Od 2002 pracuje w administracji publicznej.

Dziękuję szczególnie mężczyznom, bo bez was nam się do końca nie uda

dr Sylwia Spurek
dr Sylwia Spurek foto: K. Harz
Zakończyła się kolejna akcja 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet

Co roku, od początku lat 90. odbywa się pomiędzy 25 listopada, Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i 10 grudnia, Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet to są prawa człowieka.

W tym roku skupiliśmy się na roli, jaką może odegrać świadek w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, szczególnie przemocy w rodzinie. Ale zmiana świadomości to nie wszystko. Konieczna jest także zmiana systemu, systemu prawnego i także praktyki stosowania prawa. Te luki od lat punktuje Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar proponując konkretne rozwiązania.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet, szczególnie mężczyznom, bo bez was, waszej uważności, solidarności nam się do końca nie uda.

dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...